Witam serdecznie wszystkich Rodziców i Opiekunów
na stronie grupy Biedronek!

Bloki tematyczne przewidziane do realizacji w grupie Biedronki w miesiącu marcu:

  BYŁY SOBIE DINOZAURY
 • 1. Dinozaury z plasteliny
 • 2. Dlaczego dinozaury wyginęły???
  DO SKLEPÓW WYRUSZAMY, GDY ZAKUPY ZROBIĆ MAMY
 • 1. Robimy zakupy.
 • 2. W sklepie spożywczym
 • 3. Kupujemy zabawki
 • 4. W pasmanterii
 • 5. Bawimy się w sklep
  WIOSNA TUŻ-TUŻ
 • 1. Prośba do słońca
 • 2. Słoneczko i chmurki
 • 3. Marcowy deszczyk
 • 4. Przedwiośnie
 • 5. Pożegnanie zimy – powitanie wiosny.
  NADESZŁA WIOSNA
 • 1. Bazie-kotki.
 • 2. Zagadki o wiośnie
 • 3. Śpiewamy o wiośnie
 • 4. Kolorowa wiosna
 • 5. Wiosna ogrodniczka
  WIELKANOC
 • 1. Koszyczek wielkanocny
 • 2. Liczymy pisanki
 • 3. Wielkanocne cuda
 • 4. Malowane jajka
 • 5. Opowiadamy o kurczątkach.


Wśród biedronek nawiązują się nowe przyjaźnie.


Zabawa u Biedronek
Wpisy archiwalne.


Okazuje się, że Biedronki uwielbiają śpiewanie! Dlatego też umieszczam „Biedronkową listę jesiennych przebojów” czyli piosenki, których uczyliśmy się do tej pory. Zachęcam Rodziców i Opiekunów do wspólnego muzykowania z pociechami.

1. Wietrzyk psotnik
2. Tu paluszek
3. A ja wiem
4. Burak i cebula
5. Taniec z listkiem
6. Jeżyk i liście
7. Rysunek misia
8. Miś w przedszkolu
9. Najłatwiejsze ciasto w świecie

pani Ola.


W grupie Biedronek wiele się dzieje. Razem z dziećmi uzgodniliśmy pewne zasady, których trzeba przestrzegać w przedszkolu. Nasz wspólny kodeks został uroczyście podpisany przez wszystkie dzieci. Obok kodeksu pojawił się magiczny przedmiot – koraliki życzliwości. Dziecko, które w danym dniu było wyjątkowo grzeczne, aktywnie uczestniczyło w zajęciach, zgodnie bawiło się z koleżankami i kolegami i do tego było pomocne otrzymuje w nagrodę naszyjnik życzliwości do domu, a następnego dnia odnosi do przedszkola, by inne dziecko mogło się wykazać. Z relacji rodziców wiemy, że posiadanie naszyjnika jest przez dzieci bardzo cenione.

W szatni wiszą już nasze jesienne wiewióreczki, jedna z wielu prac plastycznych jakie tworzymy. Oto zdjęcia z procesu ich tworzenia:

Oczywiście zawsze znajdujemy też czas na dobrą zabawę.

pani Ola.


Jesień zawitała do Biedronek pięknie ustrojona. W naszej sali pojawiły się tematyczne dekoracje, a nasze działania dydaktyczne i plastyczne dotyczą obecnej pory roku.

Korzystając ze sprzyjającej aury na dworze chodzimy na spacery, dzięki którym możemy poznać jesień najlepiej – przez własne doświadczenia.

pani Ola.


Za nami tydzień pełen wrażeń, witamin i dobrej zabawy. Tematem przewodnim w tym tygodniu były jesienne owoce i przetwory, których dzięki pomocy Rodziców (za co serdecznie dzię-ku-je-my ;)) mogliśmy smakować i robić z nimi ciekawe rzeczy. Dzieciaczkom najbardziej spodobało się robienie (i oczywiście jedzenie) sałatki owocowej. Oto kilka zdjęć uwieczniających nasze poczynania:

Owoce posłużyły nam także jako stemple malarskie, czego efekty mogą oglądać Państwo w naszej szatni.

Miło mi jest również przedstawić Rodzicom pana Adama, który prowadzi w Bajkowym Świecie zajęcia z rytmiki. Pan Adam ma fantastyczny kontakt z dziećmi, a dzięki ciekawym instrumentom, które przynosi i zabawom, które proponuje sprawia, że dzieci nie mogą się doczekać kolejnych zajęć!

Chciałabym w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania pani Iwonie Marek, mamie Alana, która podarowała nam słomianego jeża i przepiękną figurkę muchomora – przedmioty te bardzo przydadzą się już niedługo na kolejnych jesiennych zajęciach.

pani Ola.


Drodzy Rodzice i Opiekunowie oto kolejna porcja wiadomości i zdjęć dokumentujących poczynania Biedronek.
W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia z języka angielskiego. Pan Tony, który pracuje z naszymi dzieciakami był pod wrażeniem jakie są grzeczne i jak dobrze pracują. Dzieci poznawały kolory i cyfry.

Tematem zajęć dydaktycznych w tym tygodniu była Ziemia. Dzieci zapoznawały się z globusem i doskonale wiedzą co oznacza dany kolor na nim przestawiony. Dzięki doświadczeniom poznaliśmy także warstwy ziemi, które dzieci samodzielnie układały w słoiczku.

Jeśli mowa o ziemi to nie mogło się obyć bez zabaw piaskiem. Niestety aura nie pozwoliła nam bawić cię nim na zewnątrz ale w Bajkowym Świecie wszystko jest możliwe i mini piaskownice przenieśliśmy do naszej przedszkolnej sali. Zabawa była bardzo wesoła.

Ziemia to także nasz dom, miejsce, w którym mieszkamy. Odnosząc się do tego rozmawialiśmy o różnych budynkach mieszkalnych, dzieci opowiadały jak wyglądają ich domy, a w naszej sali powstało Miasto Dzieci, które świetnie sprawdziły się w rolach architektów i budowlańców.

Korzystając z ładnej pogody w piątek wybraliśmy się na spacer do lasu, gdzie doskonale widać zbliżającą się jesień. Miłą niespodzianką było spotkanie z wiewiórką, która pozwoliła nam na siebie chwilę popatrzeć.

pani Ola.


Za nami już dwa tygodnie nowego roku przedszkolnego. Dzieciaki oswoiły się z nowym otoczeniem i nowymi paniami. W większości przypadków oswajanie to obyło się niemalże bezstresowo.

Oto kilka zdjęć, które dokumentują pierwsze dni Państwa dzieci w Bajkowym Świecie.

Tutaj mamy wszystkie przedszkolaki wraz z paniami(od lewej): Olą, Angeliką i Edytką.

Starsze dzieci mogły się wykazać opiekuńczością i odpowiedzialnością podczas spacerów, na których każda Pszczółka chodziła w parze z Biedronką, którą miała się opiekować podczas wędrówek. Spacery to bardzo ważna część każdego dnia w przedszkolu i o ile tylko pozwala nam na to pogoda przed obiadkiem maszerujemy chodnikami miasta.

Kiedy nie ma nas na dworze to świetnie bawimy się w naszej sali. Dzieci poznały i wypróbowały już większość zabawek jakie mamy i chętnie bawią się tymi, które najbardziej im odpowiadają.


Po szalonych zabawach, ciekawych zajęciach i pysznym obiadku każdemu należy się chwila na odpoczynek. Wszystkie dzieci już doskonale rozpoznają swój leżaczek i chętnie na nim zasypiają. W tle zawsze towarzyszy nam muzyka klasyczna lub Bajki Grajki.


Po leżakowaniu nadchodzi pora na podwieczorek i zabawy dowolne, które umilają nam czas oczekiwania na przyjście rodziców.

pani Ola.

 


Copyright © 2011.
All Rights Reserved.